آشنایی با بخش تنظیمات سیستم وردپرس

سیستم وردپرس یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های طراحی وب سایت می‌باشد، در این مطلب قصد داریم توضیحاتی درباره بخش تنظیمات وردپرس ارائه دهیم تا بیشتر با این بخش آشنا شوید. آشنایی با بخش تنظیمات وردپرس می‌تواند شما را یاری کند تا بتوانید وب سایت‌های قوی‌تر و زیباتری طراحی کنید. در آموزش تنظیمات وردپرس که در ادامه آمده است شما یاد می‌گیرید که با بخش‌های مختلف تنظیمات وردپرس کار کنید و هر کدام از این تنظیمات را برای خود شخصی سازی کنید.

بخش تنظیمات همگانی وردپرس

یکی از مهم‌ترین بخش‌های تنظیمات وردپرس تنظیمات همگانی این سیستم می‌باشد، تنظیمات همگانی در واقع یک زیر منو از تنظیمات وردپرس می‌باشد که تنظیمات کلی مربوط به وردپرس شما در آن قرار دارد. در این بخش از تنظیمات می‌توانید بخش هایی همچون عنوان سایت، معرفی کوتاه، نشانی وردپرس یا همان URL وردپرس، نشانی سایت یا URL سایت، نشانی ایمیل، عضویت، نقش پیش فرض کاربر تازه، زبان سایت، زمان محلی، ساختار تاریخ، ساختار زمان و روز آغازین هفته قرار دارد که با ورود به هر یک از این بخش‌ها می‌توانید آن را به دلخواه خود تنظیم کنید و شخصی سازی کنید، به عنوان مثال شما می‌توانید با ورود به بخش نقش پیش فرض کاربر تازه وارد نقش یک کاربر را که به تازگی وارد سایت شما شده است را تعیین کنید و یک سطح دسترسی برای او قرار دهید.

 تنظیمات وردپرس

تنظیمات نوشتن

یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم از تنظیمات وردپرس تنظیمات مربوط به نوشتن می‌باشد، در این بخش نیز شما میتوانید زیر منوهای بسیار زیادی را مشاهده کنید که همگی آنها مربوط به تنظیمات مربوط به نوشتن مطالب در وردپرس می‌باشد. از جمله تنظیماتی که در این بخش قرار دارد می‌توان به مواردی از قبیل دسته پیش فرض نوشته‌ها ( قرار دادن دسته پیش فرض برای مطالبی که دسته خاصی ندارند)، ساختار پیش فرض نوشته ( به عنوان مثال عکس، ویدئو، نقل قول، پیوند و …)، فرستادن متن از طریق ایمیل ( گاهی اوقات شما به سیستم وردپرس دسترسی ندارید، در این شرایط با تنظیم کردن این بخش می‌توانید از طریق ایمیل مطالب خود را به سیستم ارسال کنید تا در وب سایت شما قرار گیرد.) و آگاهی دهنده‌های به روز شدن سایت ( که می‌توانید برای آگاهی دادن به کاربران خود درباره منتشر شدن مطلبی در سایتتان از آن استفاده کنید.

 تنظیمات وردپرس

تنظیمات خواندن

بخش دیگری از تنظیمات وردپرس بخش تنظیمات مربوط به خواندن می‌باشد، در این بخش می‌توانید تمامی تنظیماتی که مربوط به خواندن پست‌های شما می‌شود را انجام دهید. این بخش نیز مانند سایر بخش‌ها دارای زیر منوهای بسیار زیادی است که برای راحتی کاربران و طراحان سایت ساخته شده است. زیر منوهایی که در این بخش استفاده شده است شامل بخش های:

در برگه نخست نمایش داده شود: در این روش می‌توانید تعیین کنید که مطلب شما در صفحه اصلی نمایش داده شود و یا این که در برگه هایی قرار داده شود و به این شکل به کاربران سایت شما نمایش داده شود.

بخش بیشترین نمایش نوشته ها، برای هر نوشته در خوراک نمایش بده ( مطالبی که در خوراک به نمایش در می‌آیند را به صورت کامل نشان دهید) و نمایش به موتورهای جست و جو ( اجازه این که سایت شما توسط موتورهای جست و جو مورد جست و جو قرار گیرند را تعیین میکند)  که می‌توانید از هر یک از آنها استفاده کنید.

 تنظیمات وردپرس

تنظیمات بخش گفت و گو

یکی دیگر از بخش‌های بسیار مفید تنظیمات وردپرس تنظیمات بخش گفت و گو می‌باشد، با مراجعه به این بخش می‌توانید زیر منوهای متنوعی را مشاهده کنید، در این بخش با کلیک بر روی گزینه‌های پیش فرض می‌توانید تنظیمات مربوط به نظرات را مدیریت کنید که یکی از مهم‌ترین بخش‌های تنظیمات وردپرس می‌باشد، دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها نیز می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد شما در این بخش می‌توانید تنظیمات بیشتری را مشاهده کنید و به دلخواه وب سایت خود را شخصی سازی کنید. از سایر بخش هایی که در این قسمت وجود دارند نیز می‌توان به مواردی از قبیل برایم نامه بفرستید هرگاه، پیش از این که دیدگاه نمایان شود، بررسی دیدگاه، سیاه نامه دیدگاه‌ها و نیم رخ‌ها اشاره کرد.

 تنظیمات وردپرس

تنظیمات رسانه

تنظیمات رسانه نیز یکی از مهم‌ترین بخش‌های تنظیمات وردپرس است، در این بخش از تنظیمات وردپرس می‌توانید کارهای متنوعی را انجام دهید. در این بخش شما قادر خواهید بود که تمامی تصاویری که با برش خوردن توسط وردپرس در قالب مورد استفاده قرار می‌گیرند را مدیریت کنید، برای آن‌ها اندازه تعیین کنید، همچنین شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه پرونده‌ها را ماهانه و سالانه دانلود کن تمامی تصاویر وب سایت خود را که در هاست قرار دارند بر اساس تاریخ مرتب سازی کنید تا بتوانید به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

 تنظیمات وردپرس

تنظیمات پیوندهای یکتا

در تنظیمات وردپرس احتمالا با بخشی به نام تنظیمات پیوندهای یکتا نیز رو به رو می‌شوید که در این بخش می‌توانید پیوندهای یکتای خود را مدیریت کنید. شما در این بخش می‌توانید برای مطالب خود هر نوع آدرسی را قرار دهید، به عنوان مثال بسیاری از افرادی که دوست دارند موتور جست و جوی گوگل وب سایت آن‌ها را زودتر تشخیص دهد از کلمات کلیدی محتوای خود به عنوان آدرس یکتای مطالب خود استفاده می‌کنند، در صورتی که شما نیز علاقه دارید که چنین کاری را انجام دهید می‌توانید با مراجعه به این بخش از تنظیمات وردپرس به راحتی این کار را انجام دهید.

نکته پایانی درباره تنظیمات وردپرس

حال که با بخش‌های مختلف تنظیمات وردپرس آشنا شدید بهتر است این نکته را نیز همواره به یاد داشته باشید که در صورتی که بار اولتان است که از سیستم وردپرس برای طراحی سایت استفاده می‌کنید حتما کمی وقت گذاشته و قسمت‌های مختلف تنظیمات وردپرس را مشاهده کنید، شما می‌توانید با مراجعه به تنظیمات وردپرس نکات بسیار جالبی را درباره طراحی سایت با سیستم وردپرس یاد بگیرید که بعدها به کمک شما می‌آید. نکته پایانی که باید بدانید این است که کار کردن با تنظیمات وردپرس آخر کار نیست و در صورتی که دوست دارید در طراحی سایت با وردپرس حرفه ای شوید باید با افزونه‌های وردپرس نیز آشنا شوید.

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: