شرکت Stackify انتشارات پشتیبانی از پی اچ پی را منتشر می کند

شرکت Stackify با هدف ارائه تمام ابزارهای مورد نیاز برای رفع مشکل و نظارت بر برنامه‌های خود توسط توسعه دهندگان، تاسیس شد و هم اکنون این شرکت قابلیت نظارت پی اچ پی برای پشتیبانی از برنامه‌های نت و جاوا را دارا است. Retrace یک نرم افزار با راه حل مدیریت عملکرد (APM) است که ترکیبی از قیمت گذاری عملکرد در سطح کد، ورود متمرکز، ردیابی خطا و غیره است. نرم افزار Retrace   که توسط این شرکت ارائه شده است  توسط هزاران نفر از توسعه دهندگان در سراسر جهان استفاده می‌شود. نرم افزار Retrace را می‌توان برای بهبود عملکرد برنامه‌های خود و همچنین نظارت بر برنامه‌های پی اچ پی خود استفاده کرد.

Retrace

چگونه Retrace با PHP کار می‌کند؟

Retrace با نصب و تعمیم در برنامه PHP شما کار می‌کند. پروفیل این برنامه برای پی اچ پی در کد با کارایی بالا نوشته شده است و استفاده و عملکرد روش‌های کلیدی در کد شما را دنبال می‌کند.  Retrace  طوری طراحی شده است که دارای مخارج کلی  بسیار کم است و برای اجرای برنامه‌های تولیدی امن است. راه حل APM به عنوان “مبتنی بر عامل” در نظر گرفته شده است و مستلزم نمایندگی این شرکت در سرور یا میزبان شما می‌باشد. Retrace برنامه ای است برای جمع آوری داده‌های عملکردی از برنامه‌های شما و باعث می‌شود که بتوانید چگونگی بهبود عملکرد برنامه‌های وب خود و رفع اشکالات را بیاموزید. Retrace نیز برای نظارت بر عملکرد پی اچ پی بسیار قدرتمند است.

کد گذاری خودکار و ردیابی

Retrace  طوری طراحی شده است که به طور خودکار طریقه کد گذاری را در کد PHP بیان کند. این شامل چارچوب و وابستگی‌های استاندارد PHP می باشد. همه ما می‌دانیم که اصلاح و پیدا کردن اشکالات در تولید پیچیده و دشوار است. همچنین Retrace پروفایل کاربری نرم افزاری را نیز ارائه می‌دهد که برای استفاده ایمن است و می‌تواند خطاها و مشکلات عملکرد را در سطح کد، شناسایی کند.

Retrace

عملکرد و وابستگی برنامه

برنامه‌های امروزه به بسیاری از وابستگی‌ها و چارچوب‌های مختلف متکی هستند. با استفاده از مایکروسافت لاجورد، Google Cloud یا وب سرویس‌های آمازون، بسیار آسان، استفاده از یک آرایه وسیعی از بسترهای نرم افزاری به عنوان یک سرویس ارائه شده است. آنها از استفاده از سرویس‌های مختلف از جمله ذخیره سازی، صف بندی، SQL، NoSQL، و خیلی چیزهای دیگر استفاده می‌کنند. هر کدام از این وابستگی‌ها یک مقدار مشخصی  به قیمت و بهای  برنامه های PHP شما اضافه می‌کند. آنها همچنین نقاط احتمالی شکست در برنامه‌های پی اچ پی خود را معرفی می‌کنند. مهم است که بتوانیم نظارت و درک کنیم که چگونه تمام این خدمات بر عملکرد برنامه‌های شما تاثیر می‌گذارد. در زیر نمونه ای از یک برنامه کاربردی است که دارای تعدادی از عملکرد ردس (Redis) است. Retrace آن را ایجاد می‌کند، بنابراین شما می‌توانید به سرعت ستون‌های بزرگ را مشاهده کنید و ریشه را به عنوان ریشه شناسایی کنید.

Retrace

نظارت بر عملکرد SQL

اکثر برنامه‌های کاربردی PHP به شدت بر پایگاه داده متمرکز SQL متکی هستند. سناریوهای بسیاری وجود دارد که در آن مشکلات پایگاه داده باعث مشکلات عمده عملکرد در برنامه‌های پی اچ پی شما می‌شوند. نظارت دقیق SQL برای نظارت بر عملکرد پی اچ پی بسیار مهم است. Retraceبه طور خودکار تمامی درخواست های SQL را که توسط برنامه‌های وب PHP شما اجرا می‌شود، ردیابی می‌کند. این برنامه به طور منحصر به فرد هر پرس و جو را شناسایی می‌کند و با  حذف داده‌های پویا مورد استفاده در پرس و جو باعث بالا رفتن امنیت می‌شود.

پیگیری استثناء‌ها در پی اچ پی

اشتباهات برنامه معمولا جزو اولین چیزهایی است که توسعه دهندگان به دنبال آن هستند. زمانی که همه چیز درست کار نمی‌کند، استثنائات در پی اچ پی می‌تواند برای مجموعه ای گسترده از مسائل رخ دهد و قطعا می‌تواند باعث مشکلات عملکرد شود. Retrace ردیابی خطاهای قوی و پیگیری پی اچ پی را فراهم می‌کند. این ویژگی می‌تواند به شما امکان این را بدهد که هنگامی که یک استثناء پی اچ پی جدید یافت می‌شود یا هنگامی که میزان خطاهای در سطح بالا، بالا می‌آید، ایمیل فرستاده شود. ما همیشه پیشنهاد می‌کنیم میزان خطای برنامه‌های خود را نظارت کنید. آنها یک چک ایمنی خوب برای تشخیص مشکلات عجیب و غریب ارائه می‌دهند. Retrace به طور خودكار استثنائات پی اچ پی شما را كپی می‌كند و به راحتی می‌توانید ببینید چه استثنائات منحصر به فردی رخ می‌دهد، چه مدت آنها اتفاق می‌افتد و بسیاری اطلاعات بیشتر از این را هم خواهید فهمید.

تمام عملیات مربوط را در یک مکان مشاهده کنید

صرف نظر از چارچوب ورود به سیستم پی اچ پی که شما استفاده می‌کنید، یکی از مزایا  این است که قادر به ارسال تمام صفات پی اچ پی خود به یک راه حل مدیریت مجله متمرکز (APM) مانند Retrace هستید. با Retrace می توانید تمام پیغام‌های پی اچ پی خود را در هر محیط، برنامه و سرور مشاهده و جستجو کنید. این باعث می‌شود که به سرعت در رفع مشکلات برنامه های PHP خود را آسان کند. در زیر نمونه ضبط تصویری از مرورگر ورود Retrace است:

Retrace

PHP بعدی در آینده چگونه است؟

طی چند ماه آینده، این شرکت قصد دارد به طور مداوم به بهبود پشتیبانی خود از پی اچ پی کمک کند. این شامل اضافه کردن پشتیبانی از ابزارهای دستی برای چارچوب‌های اضافی، و همچنین قابلیت‌های ویژه برای چیزهایی مانند وردپرس است. در زمان انتشار v1.0، ابزارهای غیر برنامه‌های کاربردی وب برای پی اچ پی پشتیبانی نمی‌شوند. به عنوان بخشی از پیشرفت‌های مداوم این شرکت، توسعه دهندگان قصد دارند برای پشتیبانی از برنامه‌های غیر کاربردی وب و ابزار دقیق روش اضافه کنند. این در حال حاضر به عنوان Q1 از سال 2019 تخمین زده می‌شود.

Retrace

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: