React.js بهترین فریم ورک جاوا اسکریپت در سال 2018

همان طور که می‌دانید فریم ورک React.js  یکی از بهترین فریم ورک‌های جاوا اسکریپت می‌باشد که در سال‌های اخیر شهرت بسیار زیادی را پیدا کرده است، اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت برای برنامه نویسی تحت وب استفاده می‌کنید ، بهتر است این مطلب را به خوبی مطالعه کنید تا از دلایل انتخاب شدن فریم ورک React.js به عنوان بهترین فریم ورک جاوا اسکریپت در سال 2018 مطلع شوید.

React چیست؟

قبل از این که بخواهیم در رابطه با فریم ورک React.js صحبت کنیم بهتراست ابتدا به این مسئله بپردازیم که React چیست؟ حتما تاکنون در زبان‌های برنامه نویسی مختلف با واژه view  آشنا شده اید، view در واقع شکل ظاهری برنامه شماست و قسمتی از برنامه می‌باشد که کمتر با منطق برنامه در ارتباط است و بیشتر با کنترلرها در ارتباط می‌باشد. React را نمی‌توان جایگزینی برای view دانست بلکه در واقع React ابزاری است که باعث می‌شود تا به گونه ای از view‌ها استفاده کنیم که بتوان کامپوننت‌های قابل استفاده مجدد طراحی کرد و به قولی view‌ها را ماژولار‌تر کرد.

فریم ورک React.js

دوره تکامل React.js

شاید نقطه عطف در تکامل React را بتوان سال 2011 دانست، درست جایی که شرکت فیسبوک دچار مشکلات بسیار زیادی در نگهداری و تعمیر کدهایش شد و از آن جایی که این اپلیکیشن به سرعت در حال رشد بود و نیاز به تعمیر بسیار سریعی داشت کدهای آن نیز نیاز داشتند که خیلی سریع تعمیر شوند تا بتوانند این اپلیکیشن را به روز رسانی کنند. مشکل اصلی این جا بود که مدل اصلی این اپلیکیشن درست بود ولی در رابط کاربری یا همان ui مشکلاتی وجود داشت، به همین علت یک مهندس نرم افزار خیلی سریع یک مدل اولیه ساخت که روند کار را بسیار سریع‌تر می‌کرد و طراحان می‌توانستند به خوبی با ui کار کنند و در این جا بود که فریم ورک React.js به وجود آمد.

فریم ورک React.js

ویژگی فوق العاده JSX

یکی از بهترین ویژگی‌های فریم ورک React.js که باعث شده است فریم ورک React.js بهترین فریم ورک جاوا اسکریپت در سال 2018 باشد افزونه JSX می‌باشد که در واقع این افزونه یک قطعه کد می‌باشد که ui را توصیف می‌کند که باید به چه شکلی باشد. در واقع دراین افزونه شما می‌توانید هر نوع کدی را که شامل فراخوانی توابع مختلف و یا عبارات منطقی و یا استفاده از شی گرایی می‌باشد در درون آکولاد قرار دهید، بعد از کامپایل شدن کد شما این کد به عنوان یک افزونه اشیا جاوا اسکریپت را باز می‌گرداند که این ویژگی فوق العاده دست برنامه نویس‌ها را بسیار باز می‌گذارد.

فریم ورک React.js

قابلیت DOM مجازی

ویژگی فوق العاده دیگری که باعث شده است تا فریم ورک React.js یکی از بهترین فریم ورک‌های جاوا اسکریپـت در سال 2018 باشد ویژگی استفاده از DOM مجازی می‌باشد، در واقع این ویژگی باعث می‌شود تا یک حافظه ساختاری ساخته شود که تغییرات ایجاد شده را محاسبه کند و بعد از آن نیز مرورگر را به روز رسانی کند، این ویژگی می‌تواند برای طراحان وب سایت فوق العاده باشد چرا که طراحان وب سایت نیاز دارند که به سرعت نتیجه کار خود را مشاهده کنند تا ایرادهای آن را رفع کنند و همین امر باعث شده است فریم ورک React.js یکی از بهترین فریم ورک‌های جاوا اسکریپت باشد.

فریم ورک React.js

مناسب برای سئو

یکی از بهترین و فوق العاده‌ترین ویژگی‌های فریم ورک React.js این است که مناسب برای سئو می‌باشد، همان طور که می‌دانید بسیاری از فریم ورک‌های جاوا اسکریپت دارای این نقص می‌باشند که نمی‌توان سئو را به صورت کامل در آن‌ها اجرا کرد، بنابراین استفاده از فریم ورک React.js که سئو سایت به وسیله آن راحت‌تر می‌باشد ، می‌تواند یک امکان فوق العاده برای برنامه نویسانی باشد که برای برنامه نویسی از جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند. بهترین و آسان‌ترین روش برای سئو سایت در واقع روش هایی هستند که خود گوگل ارائه کرده است ولی فریم ورک React.js از آنجایی که در سمت سرور اجرا می‌شود می‌تواند صفحات اچ تی ام ال را برای شما به صورت رندر شده تحویل کلاینت دهد.

فریم ورک React.js

ساده نویسی با استفاده از React.js

یکی دیگر از ویژگی‌های فوق العاده فریم ورک React.js امکان ساده نویسی دستورات می‌باشد، همان طور که میدانید در زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت اگر بخواهید دستورات جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال را در کنار یکدیگر به کار ببرید پیچیدگی‌های بسیار زیادی در کد‌های شما به وجود می‌آید که علاوه بر این که ممکن است برای خود شما مشکل ساز شود برای سایر افرادی که کد شما را می‌خوانند نیز مشکلاتی را ایجاد می‌کند که مناسب کارهای گروهی نمی‌باشد، اما با استفاده از فریم ورک React.js شما می‌توانید از این پیچیدگی‌های برنامه نویسی دوری کنید و به راحتی از کدهای اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت به صورت ترکیبی استفاده کنید.

پشتیبانی فوق العاده قوی فریم ورک React.js

همان طور که قبلا هم گفته شد فریم ورک React.js فریم ورکی است که  توسط تیم فیسبوک طراحی شده است و در واقع در ابتدا این فریم ورک فقط مخصوص فیسبوک بود ولی بعدها که بازخورد خوبی از آن گرفته شد کم کم تبدیل به یک فریم ورک عمومی شد. یکی دیگر از مزایای فوق العاده فریم ورک React.js این است که پشتیبانی آن بدست یک تیم قوی می‌باشد، دقیقا همان تیمی که فیسبوک را طراحی کرده اند، به این ترتیب دیگرنیازی نیست که شما نگران پشتیبانی پروژه‌های خود باشید و می‌توانید مطمئن باشید که پروژه هایی که با استفاده از فریم ورک React.js طراحی می‌کنید به وسیله یک تیم فوق العاده قوی و حرفه ای پشتیبانی می‌شود.

رویکرد نیتیو

ویژگی و مزیت آخر استفاده از فریم ورک React.js این است که دارای خاصیت نیتیو می‌باشد، برای اولین رویکرد نیتیو توسط یک مهندس نرم افزار برای شرکت فیسبوک طراحی شد و هدف از آن نیز طراحی و برنامه نویسی راحت‌تر برای موبایل و طراحی اپلیکیشن‌های موبایل شامل اپلیکیشن‌های اندروید و ios بود، امروزه این خاصیت در فریم ورک React.js باعث شده است که طراحی اپلیکیشن‌های موبایل و همین طور اپلیکیشن‌های تحت وب بسیار راحت‌تر شود. اگر شما نیز قصد دارید که در طراحی وب و برنامه‌های تحت وب کتابخانه و فریم ورک جدید و جالبی را تجربه کنید بهتر است با این فریم ورک و نحوه کار کردن با آن بیشتر آشنا شوید و اطلاعات کاملی درباره فریم ورک React.js  را بدست بیاورید تا بتوانید به خوبی به زبان جاوا اسکریپت برنامه نویسی کنید.

فریم ورک React.js

 

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: