پادکست هایی برای طراحان و توسعه دهندگان وب - قسمت 2

در قسمت قبل پادکستهای مربوط به توسعه دهندگان وب رو بهتون معرفی کردیم و در این مطلب میخوایم تعدادی پادکست دیگه برای طراحان وب در اختیارتون قرار بدیم که بدردتون خواهد خورد.پادکست هایی برای طراحان و توسعه دهندگان وب - قسمت 2

پادکست هایی برای طراحان و توسعه دهندگان وب – قسمت 2

podcast هایی برای طراحان وب

 

99% INVISIBLE

طراحی در همه جای زندگی ما وجود داره و بسیار مهمه. 99% INVISIBLE برنامه ای هست که به اکتشاف فرآیند و قدرت طراحی و معماری می‌پردازه و توسط Roman Mars که توانسته جوایزی رو از آن خودش کنه، ساخته شده. این podcast به صورت هفتگی و به مدت 20 تا 45 دقیقه پخش میشه.


DESIGN DETAILS

Design Details برنامه ای هست که در اون با افرادی صحبت میشه که محصولات مورد علاقه ما رو طراحی کردن و توسط Bryn Jackson و Brian Lovin اجرا میشه. مدت زمان این برنامه بین 60 تا 90 دقیقه هست و به صورت هفتگی پخش میشه.


PRESENTABLE

اجرای این برنامه بر عهده Jeffrey Veen هست که به عنوان یک طراح، توسعه دهنده، کارآفرین و سرمایه گذار، حدود دو دهه تجربه داره. اون با مهمان هاش درباره چگونگی طراحی و ساخت محصولاتی که شکل دهنده آینده دیجیتال ماست و این که طراحی چگونه می‌تونه دنیا رو تغییر بده صحبت می‌کنه. مدت زمان برنامه PRESENTABLE بین 45 تا 60 دقیقه هست و هفته ای یک بار پخش میشه.


RESPONSIVE WEB DESIGN

در هر قسمت Karen McGrane  و Ethan Marcotte که طراحی واکنش گرای وب رو به وجود آوردند با افرادی که طراحی مجدد واکنش گرا رو انجام میدن، مصاحبه می‌کنن. این برنامه به صورت هفتگی و برای مدت 15 تا 30 دقیقه پخش می‌شود. (قسمت آخر این podcast در مارس 2018 منتشر شد.)


RWD PODCAST

اجرای RWD PODCAST رو Justin Avery بر عهده داره و به بررسی و کشف فن آوری‌های جدید و در حال ظهور وب می‌پردازه. او با هدایت کنندگان اصلی صنعت وب صحبت می‌کنه و تمامی جوانب طراحی وب واکنش گرا رو مورد بررسی قرار میده. مدت زمان این podcast بین 10 تا 60 دقیقه هست و به صورت هفتگی یا ماهانه تولید ومنتشر میشه.


UXPODCAST

در این برنامه درباره کسب وکار، تکنولوژی و مردم در رسانه‌های دیجیتال صحبت میشه. موضوع بحث این podcast فراتر از تجربیات کاربران در حوزه‌های قدیمی و سنتی هست. Uxpodcast توسط Per Axbom و James Royal-Lawson از سوئد و به صورت یک هفته در میان اجرا میشه و مدت زمان اون بین 30 تا 45 دقیقه هست.


UXPOD

UXpod مجموعه ای رایگان از بحث هایی در مورد موضوعات مورد علاقه برای افرادی هست که طراحی تجربه کاربری ، طراحی وب سایت، و به طور کلی  قابلیت‌های کاربردی و مورد استفاده اون رو دارن. Gerry Gaffney پلت فرمی رو با موضوعات بحث برانگیز ارائه میده که برای افرادی که در حال تمرین و یادگیری UX هستند بسیار جذابه. این برنامه به مدت 30 تا 45 دقیقه به صورت هفتگی یا ماهانه پخش میشه.


UX-RADIO

UX-Radio یک podcast درباره IA، UX و Design هست که بحث‌های مشارکتی رو با حضور کارشناسان صنعت ارائه میده تا افراد جامعه از اون‌ها الهام بگیرن، مطالبی رو یاد بگیرن و منابعی با اون‌ها به اشتراک گذاشته بشه. این برنامه توسط Lara Fedoroff و همکارش Chris Chandler تهیه میشه. مدت زمان این podcast بین 30 تا 45 دقیقه هست و به صورت هفتگی یا ماهانه تولید میشه.


USER DEFENDERS

مجری USER DEFENDERS بنام Jason Ogle قصد داره که با افرادی که در طراحی UX بسیار موفق هستند صحبت کنه تا افرادی که دوست دارن در این مسیر پیش برن از اون‌ها ایده و الهام بگیرن. این برنامه در مدت 30 تا 90 دقیقه وبه صورت هفتگی تولید میشه.


THE DRUNKEN UX PODCAST

THE DRUNKEN UX PODCAST توسط  Michael Fienen و Aaron Hill اجرا میشه و به بررسی مسائلی که پیش روی وب سایت‌ها و توسعه دهنده هاست و به شدت بر نحوه استفاده ما از وب تاثیر میذاره می‌پردازن. در این برنامه ایده هایی به اشتراک گذاشته میشه و کمی هم جنبه طنز وارد برنامه شده. این برنامه دو بار در هفته  و به مدت یک ساعت پخش میشه.


UI BREAKFAST PODCAST

شما می‌تونید با Jane Portman برای گفتگو درباره طراحی UI / UX، محصولات، بازاریابی و خیلی چیزهای دیگر، با حضور مهمان‌های بسیار جذابی که کارشناسان صنعت هستند و آماده به اشتراک گذاشتن دانش مورد نیاز با شما هستند همراه بشید. UI BREAKFAST PODCAST به صورت یک بار در هفته و برای مدت 30 تا 60 دقیقه تولید میشه.


EFFICIENTLY EFFECTIVE

Saskia Videler مجری این podcast سعی داره اطلاعات ما رو در زمینه UX و استراتژی محتوا به روز نگه داره. هدف اصلی Efficiently Effective کمک به متخصصین محتوا، متخصصین UX و دیگران هست تا تجربه‌های دیجیتالی بهتری داشته باشن. مدت زمان این برنامه بین 25 تا 40 دقیقه هست و یک بار در ماه تولید و پخش میشه.


THE HONEST DESIGNERS SHOW

The Honest Designers Show توسط Tom Ross،  Ian Barnard، Dustin Lee و Lisa Glanz که هر کدوم در زمینه خلاقانه خودشون موفقیت‌های خوبی کسب کردند اجرا میشه. اون‌ها سعی دارن که در یک محیط صادقانه و صمیمی هر آن چه رو که برای رشد و پیشرفت در دنیای مدرن لازمه برای طراحان پر تلاش بیان کنن. این برنامه به صورت هفتگی و بین 30 تا 60 دقیقه پخش میشه.


DESIGN LIFE

Design Life یک podcast درباره طراحی و پروژه‌های جانبی برای طراحان با انگیزه هست. این برنامه توسط Femke van Schoonhoven و Charli Prangley ساخته شده و توسط دو خانم اجرا میشه که موضوع گفت گوی اون‌ها طراحی و مسائل پیش روی جوانان خلاقه. این برنامه به صورت هفتگی و به مدت 30 تا 45 دقیقه پخش میشه.


LAYOUT FM

LAYOUT FM که به صورت هفتگی پخش میشه به موضوع طراحی، فن آوری، برنامه نویسی و … می‌پردازه. مجریان این برنامه Kevin Clark و Rafael Conde هستند که برنامشون بین 60 تا 90 دقیقه هست.


BREAD TIME

Gabriel Valdivia و Charlie Deets این podcast کوچک که موضوع اون در مورد طراحی، تکنولوژی و تاثیر هر یک از اونا بر هم و تاثیر جفتشون بر ما هست رو میزبانی می‌کنند. مدت BREAD TIME بین 10 تا 30 دقیقه هست و هفته ای یک بار پخش میشه.


THE DEEPLY GRAPHIC DESIGNCAST

هر قسمت یک موضوع جدید مربوط به طراحی گرافیک و چندین مفهوم مرتبط با اون رو پوشش میده. Wes McDowell و همکارش نیز در هر قسمت به سوالاتی که توسط شنوندگان مطرح میشه پاسخ میدن. THE DEEPLY GRAPHIC DESIGNCAST تقریبا 60 دقیقه طول می‌کشه و هر دو هفته یک بار پخش میشه.

در قسمتهای بعدی پادکستهای در زمینه‌های دیگه رو قرار میدم.

امیدوارم از این موارد خوشتون اومده باشه.

Source

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: