پادکست هایی برای طراحان و توسعه دهندگان وب - قسمت 1

در این مطلب و مطالب بعدی تعدادی پادکست معروف و پرطرفدار در زمینه وب قرار داده میشه که بعضی از اونا برای توسعه دهندگان وب هست و بعضی دیگر هم برای کسانی هست که کارای طراحی انجام میدن.پادکست هایی برای طراحان و توسعه دهندگان وب - قسمت 1

پادکست هایی برای طراحان و توسعه دهندگان وب – قسمت 1

این پادکست‌ها در دسته بندی‌های زیر قرار میگیرن:

  • Podcast هایی برای توسعه دهنده‌های وب
  • Podcast هایی برای طراحان وب
  • Podcast‌های مرتبط با وب، اینترنت و تکنولوژی
  • Podcast هایی برای توسعه دهنده‌های وب
  • پادکست‌های تجاری برای افراد حرفه ای
  • پادکستهای عالی ولی به روز نشده

خب حالا به ترتیب دسته‌ها رو شروع میکنیم و پادکستهای مربوط به اون دسته رو قرار میدیم.

podcast هایی برای توسعه دهنده‌های وب

SYNTAX

Wes Bos  و Scott Tolinski به صورت جدی و عمیق به موضوعات توسعه وب و توضیحات درباره نحوه عملکرد آن ها، و صحبت درباره تجربیات خودشون می‌پردازند. اونا از فریم ورک‌های JavaScript از React گرفته تا آخرین پیشرفت‌های CSS رو برای ساده سازی کارهای وب پوشش میدن.  Syntax به صورت هفتگی تولید میشه و مدت زمان اون بین 30 تا 70 دقیقه هست.


DEVELOPER TEA

 Developer tea یک podcast متمرکز، کوتاه و پی در پی هست که برای توسعه دهندگان وب مخصوصا اونایی که دوست دارن طراحی و توسعه وب رو در زمان استراحتشون یاد بگیرن طراحی شده. مدت زمان این podcast‌ها بین 10 تا 30 دقیقه هست و هر دو روز یک بار منتشر میشه.


WEB PLATFORM PODCAST

Web platform podcast جدیدترین ویژگی‌های مرورگر، استانداردها و ابزارهایی رو که توسعه دهندگان برای ساخت برنامه‌ها و سایتهای مختلف استفاده می‌کنن رو پوشش میده و توسط Erik Isaksen در سال 2014 تاسیس شده. میزبان هایی با نام‌های Danny،  Amal،  Leon، Justin با مهمان‌ها ی ویژه ای به بحث درباره آخرین تحولات توسعه وب می‌پردازن. این podcast حدود 60 دقیقه طول می‌کشه و به صورت هفتگی تولید میشه.


DEVCHAT PODCASTS

 Devchat Podcast مجموعه ای از چهارده podcast هست که هر کدوم جنبه خاصی از توسعه و برنامه نویسی از جمله Ruby، iOS، Angular، JavaScript، React، Rails، Security، بحث‌های کنفرانس‌ها و freelancing رو مورد بررسی قرار میدن. مدت زمان این podcast حدود 30 تا 60 دقیقه هست و به صورت هفتگی تولید میشه.


THE BIKE SHED

در THE BIKE SHED، میزبان هایی با نام‌های Derek Prior، Sean Griffin، Amanda Hill و مهمان هاشون درباره تجربه هاشون در زمینه توسعه و چالش‌های پیش روی Ruby، Rails، JavaScript و یا هر چیز دیگه ای که توجهشون رو جلب کنه و براشون جالب و تحسین برانگیز باشه بحث می‌کنن. این podcast بین 30 تا 45 دقیقه هست و به صورت هفتگی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیره.


NODEUP

Nodeup به میزبانی Rod Vagg و برخی از همکارانش برگزار میشه. این podcast شامل بحث‌های طولانی با مهمان هاست و در اون درباره  Node.js و موضوعات درباره Node صحبت میشه. این podcast به صورت هفتگی یا ماهانه و در مدت زمانی بین 30 تا 90 دقیقه تولید میشه.


.NET ROCKS

 Carl Franklin و  Richard Campbell میزبان این مکالمه صوتی اینترنتی هستن که برای برنامه نویسان علاقه مندی که با پلت فرم‌های .NET مایکروسافت کار میکنن تولید میشه و شامل اطلاعات اساسی اون ها، توسعه محصولات، آموزش و ترفندهاست. [ltr].NET ROCKS[/ltr] دو بار در هفته و به مدت زمان 60 دقیقه ساخته میشه.


THREE DEVS AND A MAYBE

Three Devs and a Maybe با مشارکت Michael Budd،  Fraser Hart،  Lewis Cains  و  Edd Mann ساخته میشه که در زمینه توسعه نرم افزارها به بحث می‌نشینند. در این برنامه گاهی اوقات مهمانی نیز حضور داره که درباره موضوعات برنامه از جمله زندگی روزمره توسعه دهنده، PHP، فریم ورک، تست، طراحی نرم افزار خوب و زبان‌های برنامه نویسی صحبت می‌کنن. این برنامه حدود 45 تا 60 دقیقه طول میکشه و هر هفته یک بار تولید میشه.


WEEKLY DEV TIPS

این برنامه توسط Steve Smith که یک طراح با تجربه نرم افزار، مربی و کارآفرین هست میزبانی میشه. Weekly Dev Tips نکات متنوع فنی و حرفه ای رو برای توسعه دهندگان نرم افزار ارائه میده. تمامی نکات کوتاه، سریع و دقیق هست که در اون یک مشکل مطرح و یک یا چند روش برای رفع اون ارائه میشه. این برنامه هفتگی بین 5 تا 10 دقیقه طول می‌کشه.


DEVMODE.FM

Devmode.FM به ابزار، تکنیک‌ها و فن آوری‌های مورد استفاده در توسعه وب سایت‌های مدرن اختصاص داده شده است. Andrew Welch  و  Patrick Harrington هدایت این برنامه رو بر عهده دارن، و در مورد آخرین و داغ‌ترین مباحث در زمینه تکنولوژی‌های توسعه Front End و استفاده از اونا صحبت می‌کنن. این برنامه به مدت 60 تا 90 دقیقه و دو بار در هفته تولید میشه.


CODENEWBIE

Codenewbie داستان هایی رو از ماجرای یادگیری کدنویسی برخی از افراد روایت می‌کنه. که اغلب توسط جامعه برنامه نویسان و افرادی که در حال یادگیری کد نویسی هستن مورد حمایت قرار می‌گیره. این برنامه توسط Saron Yitbarek تاسیس شده و به صورت هفتگی برای مدت بین 30 تا 60 دقیقه تولید میشه.


FRONT END HAPPY HOUR

Front End Happy Hour یک podcast هست که مهندسین شرکتهای بزرگ مانند Netflix، Evernote ، Atlassian و LinkedIn در اون حاضر میشن و درباره تمامی جنبه‌های Front End صحبت می‌کنن. این برنامه در بازه زمانی 45 تا 60 دقیقه و به صورت یک هفته در میان تولید میشه.


UNDER THE RADAR

از توسعه و طراحی تا بازاریابی و پشتیبانی در این podcast مورد بحث قرار می‌گیره. موضوع کلی Under the Radar درباره توسعه اپلیکیشن‌های مستقله. مدت زمان این برنامه که توسط David Smith و Marco Arment اجرا میشه 30 دقیقه هست و به صورت هفتگی اجرا میشه.


HANSELMINUTES

در این برنامه Scott Hanselman با افرادی که تحولی در تکنولوژی ایجاد کردن مصاحبه می‌کنه. افرادی مانند Michio Kaku، Paul Lutus، Ward Cunningham، Kimberly Bryant در این برنامه صحبت می‌کنن. به Hanselminutes گوش بدید چون به هیچ عنوان وقتتون تلف نمیشه. مدت زمان این برنامه 30 دقیقه هست و یک بار در هفته پخش میشه.


FIXATE ON CODE

Larry Botha از آژانس Fixate در آفریقای جنوبی از اکتبر 2017 با افراد شناخته شده و موفق در زمینه طراحی و توسعه وب مصاحبه می‌کنه تا به توسعه دهنده‌های Front End در نوشتن کدهای بهتر کمک کنه. این برنامه به صورت هفتگی و در مدت 30 دقیقه پخش میشه.

در قسمتهای بعدی پادکستهای در زمینه‌های دیگه رو قرار میدم.

امیدوارم از این موارد خوشتون اومده باشه.

Source

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: