کاربرد متد chunk در کتابخانه Lodash

کاربرد متد chunk در کتابخانه Lodash

کاربرد متد chunk در کتابخانه Lodash

در این مطلب میخوام به همراه مثال کاربردِی متد Chunk در کتابخانه Lodash رو بهتون توضیح بدم و شما رو با اون آشنا کنم. ابزار Lodash خیلی طرفدار داره و با استفاده از اون میتونین بسیاری از مشکلات Javascript رو به راحتی حل کنید.

دیگه خودتون نیاز نیست که دوباره از اول کدهایی ببنویسید که کارهای معمولی رو انجام میدن و این ابزار همه اینکار‌ها رو از قبل کرده است و فقط باید از اونا استفاده کنید.

Lodash متدهای زیادی داره که در دسته بندی‌های متعددی قرار گرفته اند. متد Chunk در دسته آرایه‌ها قرار گرفته است.

متد Chunk

فرض کنید که یک آرایه چند عضوی دارید و میخواید اون رو به دسته‌های با تعداد عضو ثابت تبدیل کنید. این متد به راحتی این کار رو برای شما انجام میده. کدهای زیر رو ببینید:

_.chunk(['a', 'b', 'c', 'd'], 2); // [['a', 'b'], ['c', 'd']]

میبینید که به عنوان ورودی اول آرایه مورد نظر رو بهش دادیم و به عنوان ورودی دوم سایز جدا کردن رو مشخص کردیم. حالا این متد اعضای این آرایه رو به صورت 2 تا 2 تا جدا میکنه و در آرایه قرار میده و همه اونا رو در یک آرایه کلی میذاره. خروجی این متد یک آرایه جدید هست و در آرایه ورودی دستکاری نمیکنه.

اگر سایزی که وارد میکنید طوری باشه که همه دسته‌ها به یک اندازه نشن، اون اعضایی که در آخر باقی میمونن، در یک آرایه قرار میگیرن. مثلا کد زیر رو ببینید:

_.chunk(['a', 'b', 'c', 'd'], 3); // => [['a', 'b', 'c'], ['d']]

همونطور که میبینید چون تعداد اعضا 4 هست و سایز وارد شده 3 می‌باشد، پس دسته اول 3 تایی میشه و دسته بعدی فقط یک عضو خواهد داشت.

برای مطالعه بیشتر میتونین مستندات Lodash رو مشاهده کنید.

در انتهای هر متد یک قطعه کد از کاربرد اون متد قرار داده شده است و میتونین خودتون اون رو بصورت آنلاین نیز تست کنید. برای اینکار بر روی Try in REPL کلیک کنید.

با اینکار یک محیط کدنویسی در اختیارتون قرار میگیره که میتونین به راحتی این متد و متدهای مورد نظرتون رو تست کنید. این محیط کدنویسی توسط RunKit مدیریت میشه و میتونین با استفاده از اون هر ابزار NPM رو بصورت آنلاین تست کنید.

به همین راحتی.

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
۲ دیدگاه
درمان هموروئید با لیزر ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
سلام ممنون از اشتراک گذاری این مطلب
اموزش کامل متد chunk v رو هم دارین؟
محمد اسفندیاری ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۱۳
ببخشید منظورتون رو متوجه نشدم....میشه بیشتر توضیح بدین