سایت Laracasts - آشنایی با وب سایت مرجع آموزش لاراول

در شروع راه یادگیری برنامه نویسی همیشه یکی از چالش‌های پیش روی شما پیدا کردن منابع مناسب و به روز است. یکی از راه‌های خوب یادگیری برنامه نویسی استفاده از ویدیوهای آموزشی است. این ویدیوهای آموزشی را می‌توانید از طریق سایت‌ها و موسسات معتبر آموزش برنامه نویسی تهیه کنید. وب سایت Laracasts یکی از سایت‌های خوبی است که می‌توانید از طریق آن آموزش‌های با کیفیت برنامه نویسی (خصوصا در حوزه فریمورک لاراول) دریافت کنید. در واقع این وب سایت به نوعی مرجع اصلی آموزش فریمورک لاراول محسوب می‌شود. امروز قصد داریم به معرفی این وب سایت بپردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا نگاهی کلی به این وبسایت آموزشی بیندازیم.

معرفی سایت Laracasts

بخش‌های مختلف وب سایت Laracasts

Laracasts یک وب سایت آموزش برنامه نویسی با تاکید بر فریمورک لاراول است. این وب سایت توسط مدرس معروف و یکی از توسعه دهندگان فریمورک لاراول یعنی جفری وی (Jeffrey Way) پایه گذاری شده است. برای آشنایی با Laracasts بهتر است به گشت و گذار در آن بپردازیم. وب سایت Laracasts دارای سه بخش اصلی دوره‌های آموزشی، بحث و گفت و گو و پادکست است.

دوره‌های آموزشی

معرفی سایت Laracasts

وب سایت Laracasts دارای منبعی غنی از آموزش‌های بسیار با کیفیت ویدیویی است. در بخش دوره‌های این وب سایت می‌توانید مجموعه ای از ده‌ها آموزش در زمینه لاراول، PHP و ..دریافت کنید. البته باید بدانید که بیشتر این دوره‌ها بر پایه فریمورک لاراول هستند. مثلا می‌توانید نحوه تنظیم لاراول با Vue.js یا Chart.js را فرا بگیرید. آموزش‌های ویدیویی به پنج دسته لاراول، PHP، جاوا اسکریپت، تست نویسی و ابزارها تقسیم شده اند که می‌توانید به تناسب نیازتان از هرکدام این دسته‌ها استفاده کنید.

بحث و گفت و گو

معرفی سایت Laracasts

در قسمت بحث و گفت و گوی وب سایت Laracasts می‌توانید سوالات برنامه نویسی خود را بپرسید و از هزاران برنامه نویس فعال در سایت راهنمایی بگیرید. حتی می‌توانید از سوالات دیگران و جواب هایی که به آن‌ها داده اند استفاده کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای آموزش دیدن یاد دادن است. بنابراین می‌توانید برای یادگیری خودتان به سوالات دیگران نیز پاسخ دهید و از کاربران امتیاز دریافت کنید.

پادکست

معرفی سایت Laracasts

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سایت Laracasts بخش پادکست‌های آن است. در این بخش می‌توانید به مجموعه ای بزرگ از پادکست‌های مختلف گوش دهید. بیشتر این پادکست‌ها در زمینه مهارت‌های نرم (Soft Skills) برنامه نویسی است. همانطور که می‌دانید یادگیری این مهارت‌ها یکی از موارد مهم برای هر برنامه نویس است. بنابراین اگر طرفدار شنیدن هستید، این پادکست‌های جذاب و مفید را از دست ندهید!

مباحثی که می‌توانید در Laracasts در مورد آن‌ها آموزش ببینید

همانطور که گفتیم شما می‌توانید در وب سایت Laracasts به مجموعه ای عظیم از آموزش‌ها دسترسی داشته باشید. این آموزش‌ها به پنج زیر دسته اصلی تقسیم شده اند و اکثرا بر پایه فریمورک لاراول هستند. در این بخش به معرفی این پنج دسته می‌پردازیم.

آموزش لاراول

معرفی سایت Laracasts

اصلی‌ترین بخش در وب سایت Laracasts آموزش‌های مربوط به فریمورک لاراول است. بنابراین قابل پیش بینی است که بیشترین تعداد ویدیوها و دوره‌ها را به خود اختصاص داده است. با انتشار هر نسخه و زیر نسخه جدید از لاراول، ویژگی‌ها و تغییرات نسخه‌های جدید تحت عنوان Whats New In Laravel n در این بخش منتشر می‌شود (n شماره نسخه لاراول منتشر شده است). می‌توانید در این قسمت با امکانات مختلف لاراول آشنا و به یک حرفه ای تبدیل شوید!

آموزش php

معرفی سایت Laracasts

آموزش‌های پایه ای زبان برنامه نویسی PHP در این دسته قرار می‌گیرند. می‌توانید در این بخش با PHP دست و پنجه نرم کنید، الگوهای طراحی را با این زبان برنامه نویسی یاد بگیرید و با قوانین SOLID در برنامه نویسی آشنا شوید. البته این قسمت شامل برخی آموزش‌های پیشرفته PHP نیز می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای متخصص شدن استفاده کنید.

آموزش جاوا اسکریپت

معرفی سایت Laracasts

در بخش جاوا اسکریپت وب سایت Laracasts می‌توانید با تکنولوژی‌های جذابی مثل ری اکت و Vue.js آشنا شوید. می‌توانید تست نویسی با Vue.js را آموزش ببینید و یا حتی اکما اسکریپت را از ابتدا یاد بگیرید! البته این بخش به بزرگی بخش لاراول نیست اما گذشتن از روش آموزشی جذاب و متفاوت Laracasts کمی مشکل به نظر می‌رسد!

آموزش تست نویسی

معرفی سایت Laracasts

شکی نیست که در سال‌های اخیر تست نویسی و توسعه نرم افزار مبتنی بر تست (Test Driven Development) یا TDD به یکی از مباحث داغ در دنیای برنامه نویسی تبدیل شده است. این بخش از دوره‌های لاراول به پرورش مهارت‌های تست نویسی و توسعه مبتنی بر تست اختصاص دارد. در این بخش می‌توانید تست نویسی را از پایه ای‌ترین سطح تا رسیدن به تست نویسی حرفه ای یاد بگیرید.

آموزش ابزارها

معرفی سایت Laracasts

در قسمت Tooling می‌توانید با انواع ابزارها و مهارت‌های برنامه نویسی آشنا شوید. می‌توانید روش کار با انواع ویرایشگرهای کد و IDE‌های محبوب را مثل یک حرفه ای یاد بگیرید. در ضمن در این قسمت حتی با مباحث ضمنی مهم برنامه نویسی مانند عبارات منظم (Regular Expressions) رو به رو می‌شوید.

چرا باید Laracasts را برای آموزش دیدن انتخاب کنیم

شاید با خودتان بگویید که تمام آموزش هایی که در بالا گفتیم را می‌توانید در سایر سایت‌های موسسات آموزشی به راحتی پیدا کنید. با این حال، چرا باید انتخاب شما برای تقویت مهارت‌های برنامه نویسی تان سایت Laracasts باشد؟ در جواب باید بگوییم که این وب سایت ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن را از وب سایت‌های مشابه خود متمایز می‌کند. در این قسمت این ویژگی‌ها را مرور خواهیم کرد.

کیفیت بالای آموزش ها

وب سایت Laracasts آفریده جفری وی –یکی از توسعه دهندگان فریمورک لاراول- است. در ضمن آموزش‌های این وب سایت روان، با کیفیت و کامل است. دیدن کدنویسی مسلط و روان جفری وی می‌تواند یکی از جذاب‌ترین انگیزه‌ها برای برنامه نویسان باشد. Laracast تمرکز اصلی خود را در این سال‌ها بر روی فریمورک لاراول گذاشته است و حاوی قوی‌ترین آموزش‌ها در مورد این فریمورک محبوب است. بنابراین می‌توانید با اطمینان از کیفیت منحصر به فرد این آموزش ها، از آن‌ها استفاده کنید.

به روز بودن

همواره می‌توانید اولین آموزش‌ها را در حوزه نسخه‌های جدید فریمورک لاراول و فناوری‌ها و ابزارهای جانبی آن در وب سایت Laracasts پیدا کنید. این آموزش‌ها معتبرترین‌ها از نوع خود در مورد فریمورک لاراول هستند. بنابراین در صورتی که برای آموزش دیدن از Laracasts استفاده کنید، می‌توانید از بروزترین آموزش‌های لاراول، سریع تر از سایر برنامه نویسان استفاده کنید!

جمع بندی

در این مطلب به معرفی یکی از قوی‌ترین وب سایت‌های آموزشی در حوزه برنامه نویسی PHP و علی الخصوص فریمورک لاراول پرداختیم. Laracasts خود را نت فلیکسی دیگر در حوزه برنامه نویسی می‌داند و حاوی تعداد زیادی آموزش به روز و با کیفیت است. در این وب سایت می‌توانید از پادکست‌های جفری وی برنامه نویس محبوب فریمورک لاراول استفاده کنید و با مهارت‌های نرم برنامه نویسی آشنا شوید. در ضمن می‌توانید سوالات خود را در حوزه برنامه نویسی در بخش انجمن پرسش و پاسخ Laracasts مطرح کنید و یا پاسخ سوالات برنامه نویسان دیگر را بدهید و امتیاز دریافت کنید.

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
۲ دیدگاه
حسین فرشادمهر ۲۶ دی ۱۳۹۸، ۱۰:۰۴
خیلی عالی بود این مقاله /نکات خوبی متوجه شدم / از مقاله های دیگر هم استفاده کردم تشکر
حامد ۰۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴
با تشکر ، نکته ای را باید خدمتتان عرض کنم شما در این مقاله در مورد اهمیت تست نویسی TDD نوشتید ولی در هیچ دوره ای چه مجازی چه حضوری هیچ پروژه ای را با TDD دولپ نکردید گویا پادکست لاراکست با عنوان "90درصد دولوپرها به تست نویسی علاقه ای ندارند" شما باشید.