چگونه سرعت عملکرد اندروید را بالا ببریم

همانطور که می‌دانید افزایش سرعت اندروید همواره یکی از مهمترین دغدغه‌های کاربران این سیستم عامل بوده است، در این مطلب قصد داریم روش هایی را معرفی کنیم که باعث افزایش سرعت اندروید شما می‌شوند، اگر سرعت گوشی هوشمند اندرویدی شما نیز کاهش یافته است بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا اطلاعات کافی در رابطه با افزایش سرعت اندروید و حل مشکلات ناشی از کاهش سرعت در این سیستم عامل بدست بیاورید.

سیستم عامل خود را آپدیت کنید

یکی از مهمترین عواملی که می‌تواند باعث افزایش سرعت اندروید شما شود آپدیت کردن سیستم عامل اندروید می‌باشد، در بسیاری از مواقع دلیل این که گوشی هوشمند اندرویدی شما دارای دچار سرعت می‌شود که دلیل آن باگ‌های نرم افزاری است که در سیستم عامل کنونی شما وجود دارد، برای رفع این مشکل خیلی راحت می‌توانید سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کنید و با این کار باگ‌های نرم افزاری که در سیستم عامل شما وجود دارند رفع می‌شوند و باعث افزایش سرعت اندروید گوشی شما خواهد شد. بنابراین اگر قصد دارید که هیچگاه سرعت گوشی شما کاهش پیدا نکند سعی کنید به صورت مرتب و دوره ای سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کنید.

 افزایش سرعت اندروید

ریست کردن گوشی

با ریست کردن گوشی خود می‌توانید باعث افزایش سرعت اندروید شوید، گاهی اوقات بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه می‌تواند کمک بسیار زیادی به افزایش سرعت اندروید شما کند. نکته ای که درباره این روش باید بدانید این است که با بازگرداندن گوشی به حالت کارخانه تنها به مدت کوتاهی می‌توانید سرعت اندروید خود را افزایش دهید و بعد از مدتی استفاده از گوشی دوباره شاهد کاهش سرعت اندروید خواهید بود. قبل از این که اقدام به ریست کردن گوشی خود کنید بهتر است از تمامی اطلاعات مهمی که در گوشیتان وجود دارد از جمله مخاطبین، یادداشت‌ها و غیره یک بکاپ بگیرید.

 افزایش سرعت اندروید

حافظه گوشی را پر نکنید

یکی از مهمترین عواملی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش سرعت گوشی اندرویدی شما داشته باشد پر بودن حافظه گوشی می‌باشد، بنابراین قبل از هر اقدامی برای ریست کردن یا آپدیت کردن بهتر است ابتدا حافظه گوشی خود چک کنید که پر نباشد، در صورتی که حافظه گوشی شما پر بود می‌توانید فایل هایی که در حافظه دارید را به یک sd card منتقل کنید تا به این ترتیب باعث افزایش سرعت اندروید خود شوید.

از اپلیکیشن‌های مناسب برای افزایش سرعت اندروید استفاده کنید

گاهی اوقات می‌توانید از اپلیکیشن‌های بسیار مفیدی برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی خود استفاده کنید، در گوشی‌های قدیمی اپلیکیشن auto task killer می‌تواند طبق زمان بندی خاصی برنامه‌های در حال اجرا در گوشی شما را متوقف کند تا به این ترتیب باعث افزایش سرعت اندروید شما شود، آنتی ویروس‌ها یک گزینه بسیار مناسب دیگر برای افزایش سرعت اندروید هستند، گاهی اوقات کاهش سرعت گوشی اندروید به دلیل فایل‌های ویروسی و مخرب می‌باشد که این آنتی ویروس‌ها می‌توانند با آنها مقابله کنند. اپلیکیشن کاربردی دیگری که باعث بسته شدن برنامه‌های در حال اجرا در هنگام روشن شدن گوشی می‌کند اپلیکیشن startup manager است که این اپلیکیشن نیز باعث افزایش سرعت اندروید می‌شود. یکی بهترین روش‌های افزایش سرعت اندروید را می‌توان استفاده از نرم افزار cache cleaner دانست که باعث می‌شود تا حافظه پنهان گوشی شما نیز خالی شود و به این ترتیب به میزان بسیار زیادی از در سرعت گوشی شما تاثیر می‌گذارد.

 افزایش سرعت اندروید

حذف برنامه‌های بی استفاده

یکی دیگر از روش هایی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی افزایش سرعت اندروید شما بگذارد حذف برنامه‌های بی استفاده در گوشی اندرویدیتان می‌باشد، در صورتی که برنامه هایی در گوشی اندرویدی شما هستند که مدت‌ها از آنها استفاده نکرده اید بهتر است این اپلیکیشن‌ها را حذف کنید تا فضای کافی در گوشی شما ایجاد شود و به این ترتیب سرعت اندروید شما افزایش پیدا کند.

 افزایش سرعت اندروید

روت کردن گوشی روش دیگری برای افزایش سرعت عملکرد اندروید

روش بسیار جالب دیگری که می‌توانید از آن برای افزایش سرعت اندروید خود استفاده کنید روت کردن گوشی می‌باشد. روت کردن گوشی یک کار ریسکی است، در صورتی که علیات روت کردن گوشی به صورت ناموفق انجام شود باعث بریک شدن گوشی شما می‌شود و در صورتی که این عملیات با موفقیت انجام شود ضمانتنامه گوشی شما از بین می‌رود، البته نکته ای که درباره روت کردن وجود دارد این است که در صورت لزوم می‌توانید خیلی راحت با UnRoot کردن گوشی خود ضمانت نامه آن را به حالت اولیه باز گردانید.

 افزایش سرعت اندروید

پاکسازی هوم اسکرین

عامل تاثیر گذار دیگری که می‌تواند باعث افزایش سرعت اندروید شما شود پاکسازی هوم اسکرین می‌باشد، هوم اسکرین یکی از قسمت‌های گوشی اندروید می‌باشد که در صورت شلوغی آن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کند شدن سیستم شما بگذارد. نکته دیگری که در هوم اسکرین می‌تواند بر روی سرعت اندروید شما تاثیر بگذارد پس زمینه هایی است که بر روی آن استفاده می‌کنید در صورتی که پس زمینه گوشی اندرویدی شما به صورت dynamic می‌باشد سعی کنید از پس زمینه‌های ثابت به جای آنها استفاده کنید تا علاوه بر مصرف باتری کمتر باعث افزایش سرعت اندروید شما نیز شوند. هر چه آیکون‌های کمتری در صفحه هوم اسکرین گوشی شما وجود داشته باشد سرعت گوشی اندرویدی شما نیز بیشتر کاهش پیدا می‌کند.

 افزایش سرعت اندروید

سعی کنید از انیمیشن‌ها استفاده نکنید

هر چه از انیمیشن‌های بیشتری در رابط کاربری گوشی اندرویدی خود استفاده کنید سرعت گوشی اندرویدی شما نیز به همان میزان کاهش پیدا می‌کند. اگر قصد کاهش این انیمیشن‌ها را در گوشی اندرویدی خود دارید می‌توانید با مراجعه به بخش developer option گوشی خود خیلی راحت اقدام به انجام این کار کنید. بعد از وارد شدن به قسمت developer options می‌توانید با ضربه زدن بر روی گزینه Transition animation scale و بعد از آن با ضربه بر روی گزینه Window animation scale و در آخر نیز Animator duration scale وارد تنظیمات مدت زمان انیمیشن‌ها شوید و مدت زمان این انیمیشن‌ها را کم کنید تا علاوه بر این که باعث کاهش میزان مصرف باتری گوشی هوشمند خود شوید به میزان بسیار زیادی بر روی افزایش سرعت گوشی اندرویدی خود نیز تاثیر بگذارید.

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: