چطور مشکلات وب اپلیکیشن PHP را حل کنیم

بدیهی است که تمام مشکلات توسعه وب را نمی‌توان در زمان توسعه یا آزمایش شناسایی کرد. برخی از ارورهای وب اپلیکیشن PHP، مانند ارورهای زمان اجرا را به سختی می‌توان شناسایی کرد. بیشتر توسعه دهندگان PHP یا مدیران سرور فقط در زمان بروز مشکل، به سرور وب یا لاگ‌های پایگاه داده نگاه می‌کنند. متد رفع مشکلات PHP نیازمند یک مهارت فنی بالا می‌باشد و زمان زیادی طول می‌کشد تا علت اصلی مشکل ریشه یابی شود. در ادامه به برخی از مشکلات وب اپلیکیشن PHP اشاره شده است.

چطور ارورها را در PHP پیدا کنیم

به محض اینکه یک مسئله یا مشکل توسط یک توسعه دهنده دیگر یا بدتر از آن توسط یک کاربر گزارش می‌شود، توسعه دهنده مستقیما سراغ آخرین سرور وب یا لاگ‌های پایگاه داده می‌روند. برای بررسی ارورها در وب اپلیکیشن PHP شما، باید تنظیمات زیر را در پیج PHP خود تنظیم کنید تا بتوانید مشکلات را رفع کنید.

ini_set('display_errors', 1); 
ini_set('display_startup_errors', 1); 
error_reporting(E_ALL);

اگر سرور وب با PHP طوری تنظیم نشده است که ارورها، هشدارها و سایر مسائل را نشان دهد، زمانی که وب اپلیکیشن باعث یک ارور می‌شود، چیزی که کاربر می‌بیند یک صفحه خالی یا یک ارور سرور داخلی 500 می باشد. اما همین که اپلیکیشن به خوبی مستقر شود، اگر کاربر با هشدارها یا حتی ارورهای زمان اجرا روبرو شود، قرار دادن این خط‌های کدنویسی باعث ترساندن او خواهد شد. در سرورهای تولید بهتر است که تمام ارورهای وب اپلیکیشن PHP خود را از طریق یک فریم ورک لاگینگ یا راه حل APM مانند Retrace جمع کنید. برنامه گزارش ارور و ردیابی راه حلRetrace به شما اجازه می‌دهد تمام ارورها را دنبال کنید؛ بنابراین به راحتی متوجه خواهید شد که آیا ارورها جدید هستند یا از یک مشکل قبلی نشات گرفته اند.

وب اپلیکیشن PHP

تمام لاگ‌های خود را در یک محل بررسی کنید

علی رغم اینکه شما از کدام فریم ورک لاگینگ PHP استفاده می‌کنید، یکی از مزیت های PHP این است که می‌توانید تمام لاگ‌های خود را به یک راه حل لاگینگ متمرکز مانند Retrace بفرستید.

با Retrace می توانید تمام لاگ‌های خود را در سراسر محیط، اپلیکیشن و سرور ببینید و جستجو کنید. این کار کمک می‌کند تا سریعا مشکلات وب اپلیکیشن PHP را عیب زدایی کنید. در ادامه شاهد یک نمونه از بررسی لاگ Retrace خواهید بود:

وب اپلیکیشن PHP

در Retrace، ارورها را می‌توان به آسانی ردیابی کرد و تحت نظارت قرار داد. بنابراین بر اساس تعداد دفعاتی که یک ارور رخ می‌دهد، توسعه دهندگان و مدیران پروژه می‌توانند تصمیم بگیرند که کدام مسئله اولویت بیشتری دارد.

وب اپلیکیشن PHP

حل مشکل درخواست‌های کند

در وب اپلیکیشن PHP، رایج‌ترین مشکل درخواست‌های کند وب می‌باشد. Retrace می تواند به شما بگوید کدام درخواست‌های وب آهسته‌ترین هستند و بیشتر استفاده می‌شوند. شما با استفاده از کد Retrace و ردیابی درخواست وب، می‌توانید شناسایی کنید که چرا درخواست‌های وب اپلیکیشن PHP شما کند هستند و چطور می‌توانید آنها را بهینه سازی کنید.

وب اپلیکیشن PHP

بررسی عملکرد SQL query یک راه برای رفع مشکل وب اپلیکیشن PHP شما می‌باشد. Retrace می تواند پرکاربردترین و کندترین SQL queries را شناسایی و مشخص کند.

وب اپلیکیشن PHP

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: