معرفی کتاب Evil by Design برای طراحان رابط کاربری

کتاب Evil by Design نشان می‌دهد دنیای امروزه به‌شدت متاثر از روانشناسی است و در هیچ یک از عملکردهای انسانی، نمی‌توان اهمیت آن را انکار کرد. اگر طراح رابط کاربری هستید، برای خواندن ذهن مخاطبان خود به مهارت زیاد و البته کمی جادو نیاز دارید که با مطالعه کتاب Evil by Design هر دو را تجربه خواهید کرد. برای آشنایی بیشتر با این کتاب محبوب و این که چگونه می‌تواند راهگشای ذهن شما باشد، در ادامه با ما همراه باشید.

مشخصات کتاب Evil by Design

این کتاب 320 صفحه‌ای در سال 2013 توسط کریس نودر (Chris Nodder)، نگارش و چاپ شده است. کریس نودر، سال‌هاست که به‌طور حرفه‌ای در حوزه رابط کاربری و تحقیقات تجربه کاربری فعالیت می‌کند. او با چاپ این کتاب تصمیم داشت زاویه جدیدی از دنیای طراحی را به ما نشان دهد. وی تاکید زیادی بر کاربر محور بودن طراحی دارد و معتقد است رابط کاربری بیش از آنچه که فکر می‌کنیم بر رفتار ما در فضای آنلاین تاثیرگذار است.

خلاصه کتاب Evil by Design

این کتاب در هفت بخش تنظیم شده و تکنیک‌هایی برای متقاعد کردن کاربران در استفاده از محصول ما، ترغیب به خرید و ارزش دادن به محصولات ارائه می‌دهد. کتاب Evil by Design مثال‌های زیادی به ما نشان می‌دهد تا متوجه شویم چگونه بسیاری از سایت‌ها و کسب‌وکارها با استفاده از اصول روانشناسی در طراحی، اهداف تجاری خود را پیش برده و ذهن کاربران را متوجه خود کرده و البته گاهی هم فریب می‌دهند.

جالب است بدانید که هفت فصل این کتاب (غرور، سستی، پرخوری، عصبانیت، حرص و طمع، حسادت و هوس) از روی هفت گناه بزرگی که در کتاب مقدس انجیل ذکر شده، نام‌گذاری شده‌اند. به‌همین دلیل در کتاب Evil by Design شاهد ارائه تکنیک‌هایی هستیم که با بخش‌های تیره روانشناسی و به اصطلاح (Dark psychology) ترکیب شده‌اند و استفاده از آن‌ها درست نیست و یا به دقت زیادی نیاز دارد. مطالعه این کتاب برای ایده گرفتن نیست اما ارزشمند است؛ زیرا به شما دید جامع‌تری از آنچه در سایر کسب‌وکارها اتفاق می‌افتد می‌دهد و باعث می‌شود از زاویه جدیدی به طراحی رابط کاربری آن‌ها نگاه کنید.

مطالعه کتاب Evil by Design برای چه افرادی مناسب است؟

طراحان رابط کاربری که علاقه‌مند به یادگیری زوایای مختلف این حوزه هستند.

طراحانی که در پی شناخت بیشتر رقبای کسب‌وکار خود و دانستن خطوط قرمز این حوزه هستند.

لطفا شما این کتاب را نخوانید اگر:

به طراحی رابط کاربری علاقه ندارید.

حوصله ایده‌پردازی ندارید و ترجیح می‌دهید از ایده‌های آماده استفاده کنید.

در نیمه راه یادگیری هستید و هنوز با اصول حرفه‌ای به‌طور کامل آشنا نیستید.

چرا باید کتاب آموزش طراحی رابط کاربری Evil by Design را مطالعه کنیم؟

شاید بتوان گفت کتاب Evil by Design یکی از بهترین کتاب‌ها برای آموزش طراحی رابط کاربری است زیرا به ما یاد می‌دهد که برای غلبه بر بدی‌ها، باید آن‌ها را یاد بگیریم و تنها خوب بودن کافی نیست. بنابراین هر طراح حرفه‌ای باید تله‌های حوزه خود را بشناسد و برای رقابت آماده باشد و در عین حال، طراحی خود را بر لذت تجربه کاربر و رفع نیاز او متمرکز کند.

در این مقاله، به معرفی یکی از مهیج‌ترین کتاب‌های حوزه رابط کاربری پرداختیم و درون مایه اصلی و مشخصات آن را بررسی کردیم.

به‌نظر شما امروزه رابط کاربری، تا چه حد بر رفتار مشتریان تاثیر دارد؟ خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

اگر بین هنر و کامپیوتر گیر کردید، با UI تلفیقش کنید! UI یا طراحی رابط کاربری یکی از جذاب‌ترین رشته‌ها برای کسایی هست که با دید گرافیکی خوبشون بتوانند حس خوب را برای کاربران ایجاد کنند و روند استفاده از سایت را سهولت ببخشند. اگر شما هم از طرفداران هنر و گرافیک هستید. دوره متخصص طراحی رابط کاربری (UI) را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: