4 افزونه کارآمد جهت پاکسازی کامل وردپرس از اسپم ها

طراحی سایت با وردپرس یکی از پرطرفدارترین روش‌های طراحی سایت می‌باشد، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات طراحان سایت به وسیله وردپرس همواره پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها بوده است، اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید که طراحی سایت با وردپرس به مشکل پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها برخورده اید بهتر است این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید تا با روش‌های پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها و افزونه هایی برای پاکسازی وردپرس از اسپم‌ها آشنا شوید.

اسپم‌ها در وردپرس چیستند؟

قبل از این که بخواهیم به بحث پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها بپردازیم بهتر است ابتدا کمی در رابطه با خود اسپم‌ها در وردپرس صحبت کنیم. اسپم‌ها که در طراحی سایت با وردپرس آنها را با نام جفنگ نیز می‌شناسند در واقع هرزنامه هایی هستند که تمامی سایت‌ها و شرکت‌ها در تلاشند که آنها را نابود کنند. اسپم‌ها در واقع کارایی وب سایت شما را به میزان بسیار زیادی کاهش می‌دهند. امروزه انواع بسیار زیادی از اسپم‌ها وجود دارند که ادمین‌های سایت‌ها را همواره دچار مشکلات بسیار زیادی می‌کنند. در ادامه به معرفی 4 افزونه برای پاکسازی وردپرس از اسپم‌ها می‌پردازیم.

 پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

افزونه فوق العاده قدرتمند Akismet

بی شک یکی از بهترین و قدرتمند‌ترین افزونه هایی که در زمینه پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها وجود دارد این افزونه می‌باشد که به صورت کاملا حرفه ای برای پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها طراحی شده است و شما می‌توانید از آن برای پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها استفاده کنید. کارکرد این افزونه به این شکل می‌باشد که به محض این که نظری بر روی وب سایت شما ثبت می‌شود این افزونه به سرعت محتوای آن را بررسی می‌کند و در صورت تایید آن را برای شما ارسال می‌کند. یکی از مهمترین نکات درباره این افزونه فوق العاده کاربردی این است که برای نصب کردن آن بر روی وردپرس نیاز دارید که API Key آن را تهیه کنید، این API Key برای وب سایت‌های شخصی به صورت رایگان در وب سایت منتشر کننده آن وجود دارد ولی نسخه‌های غیر رایگان آن نیز برای وب سایت‌های تجاری و اقتصادی وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید از آن نیز استفاده کنید.

 پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

افزونه  Spam Protection by CleanTalk

یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها استفاده از پلاگین spam protection by CleanTalk می‌باشد که توسط Clean Talk طراحی شده است و هدف آن پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها می‌باشد. ویژگی منحصر به فرد این پلاگین که باعث شده است تفاوت بسیار زیادی با سایر افزونه‌های مشابه داشته باشد محدوده بسیار بزرگی است که این افزونه برای شما پوشش می‌دهد. محدوده ای که این افزونه برای شما پوشش می‌دهد شامل تمامی نظرات، ثبت نامی ها، ایمیل‌های تماس , عضویت خبرنامه می‌باشد که در ابتدا توسط این پلاگین بررسی می‌شوند و در صورتی که تایید شدند برای شما ارسال می‌شوند.

 پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

افزونه Anti-spam

افزونه دیگری که در زمینه پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها بسیار پر کاربرد می‌باشد افزونه Anti-spam است که طبق آمار بر روی بسیاری از وب سایت‌ها نصب است و شما می‌توانید بر روی وب سایت خود نیز این افزونه را نصب کنید تا اقدام به پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها کند. این ابزار در زمینه پاک نگه داشتن وب سایت از اسپم‌ها فعالیت دارد و در زمینه حفاظت از ورود اسپم‌ها کاربردی ندارد چرا که از هیچ ابزار captcha یا سایر موارد امنیتی دیگری که وجود دارند استفاده نمی‌کند. یکی از بهترین مزیت‌های استفاده از این افزونه این است که نیاز به تنظیمات خیلی سختی ندارد و به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

 پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

افزونه wp-spamShield Anti-spam

افزونه بسیار قدرتمند دیگری که در زمینه پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها فعالیت دارد این افزونه می‌باشد که به وسیله آن می‌توانید اقدام به پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها کنید. یکی از ویژگی‌های خوب این افزونه این است که از روش‌های captcha  سنتی برای حفاظت از وب سایت برای شما در مقابل اسپم‌ها استفاده می‌کند و به این ترتیب شما می‌توانید از وارد نشدن اسپم‌ها از بخش نظرات وب سایت خود به سایتتان مطمئن باشید، این ویژگی باعث شده است این افزونه یکی از بهترین افزونه‌های پاکسازی وردپرس از اسپم باشد. یکی از مهمترین و بهترین ویژگی‌های استفاده از این پلاگین برای وب سایت این است که با بسیاری از دیگر از پلاگین هایی که در این زمینه فعالیت دارند همکاری می‌کند و امنیت بسیار بالایی را دارا است که باعث می‌شود تا بتوان به صورت کامل به آن اطمینان کنید تا پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها را برای شما انجام دهد.

 پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

نکاتی مهم درباره افزونه‌های نام برده شده

همان طور که مشاهده کردید هر یک از این افزونه‌ها در زمینه ای کاربرد داشتند. برخی از این افزونه‌ها فقط در زمینه نظرات کاربرد دارند و پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها را برای اسپم هایی که از طریق قسمت نظرات وارد وب سایت شما شده اند جلوگیری می‌کند. برخی دیگر از اسپم‌ها از سایر قسمت‌ها وارد وب سایت شما می‌شوند که برای جلوگیری از ورود آنها و یا پاکسازی آنها نیاز دارید که از افزونه هایی استفاده کنید که برای این کار طراحی شده اند.

 پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها

نصب این افزونه ها

یکی از مهمترین سوالاتی که درباره این افزونه‌ها برای پاکسازی کامل وردپرس از اسپم‌ها ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چگونه می‌توانیم این افزونه‌ها را بر روی وب سایت خود نصب کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که می‌توانید به صورت مستقیم از داخل خود سیستم وردپرس افزونه مورد نظر را جستجو کنید و اقدام به دانلود و نصب آن کنید. نصب افزونه‌ها معمولا کار آسانی است و مشکل زیادی را برای شما ایجاد نمی‌کند ولی برای تنظیم برخی از آنها نیاز به زمان بیشتر و جست و جوی بیشتری دارید که با مراجعه به وب سایت‌های پرسش و پاسخ می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. نکته آخر درباره نصب این افزونه‌ها این است که برخی از این افزونه‌ها برای نصب نیاز به کدهایی دارند که معمولا این کدها را می‌توانید از وب سایت‌های طراحی کننده آنها پیدا کنید.

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: