11 کتابخانه Javascript در زمینه Machine learning

در این مطلب میخوام 11 کتابخانه Javascript در زمینه Machine learning رو بهتون معرفی کنم که میتونین از اونا در پروژتون استفاده کنید و از قدرتشون بهره ببرید.11 کتابخانه Javascript در زمینه Machine learning

11 کتابخانه Javascript در زمینه Machine learning

Brain.js

Brain.js یک کتابخانه جاوا اسکریپت هست که برای شبکه‌های عصبی مورد استفاده قرار می‌گیره. این کتابخانه جایگزین کتابخانه “brain” هست، که می‌تونه با Node.js یا مرورگر (note computation) استفاده بشه و شبکه‌های مختلفی را برای وظایف مختلف فراهم می‌کند. در اینجا یک دموی نمایشی از آموزش شبکه برای تشخیص تضاد بین رنگ‌ها آورده شده.


Synaptic

Synaptic یک کتابخانه شبکه عصبی جاوا اسکریپته که  برای node.js و مرورگرهایی هست که به شما این امکان رو میدن تا معماری شبکه عصبی مرتبه اول و حتی مرتبه دوم رو آموزش بدید. تعدادی طراحی از قبل تعریف شده در این کنابخانه وجود داره که میتونین از اونا استفاده کنید.


Neataptic

Neataptic امکان تکامل و تحول سریع شبکه‌های عصبی رو به کمک چند شبکه داخلی از جمله perceptron، LSTM، GRU، Nark  و … برای مرورگرها و Node.js فراهم می‌کنه. میتونین از این آموزش برای یادگیری مقدماتی این ابزار استفاده کنید.


Conventjs

Conventjs کتابخانه معروف هست که توسط Stanford U PhD توسعه پیدا کرده. درحالی که در طی 4 سال گذشته به روز رسانی نشده است، اما قطعا یکی از جالبترین پروژه‌ها در لیست به حساب میاد. این کتابخانه پیاده سازی جاوا اسکریپت برای شبکه‌های عصبی است که تعدادی از ماژول‌های معروف مانند classification و regression و … رو پشتیبانی می‌کنه.  و حتی توانایی این رو دارن که شبکه‌های کانولوشن  که وظیفه اونا پردازش تصویر هست رو آموزش بدن.


Webdnn

کتابخانه Webdnn توسط توسعه دهندگان ژاپنی ساخته شده است تا مدل شبکه‌های عصبی از پیش آموزش داده شده رو در مرورگر به سرعت اجرا کند. از آنجا که اجرای DNN در یک مرورگر، مقدار زیادی از منابع محاسباتی را مصرف می‌کند، این چارچوب مدل DNN را برای فشرده سازی داده‌های مدل و سرعت اجرای آن از طریق API‌های JavaScript مانند WebAssembly و WebGPU بهینه می‌کند.


Deeplearnjs

این کتابخانه پر طرفدار به شما این امکان رو میده که تا در یک مرورگر به شبکه عصبی آموزش بدید و یا این که از مدل‌های از پیش آموزش داده در مد inference استفاده کنید. حتی ادعا شد که کتابخانه Deeplearnjs می تونه به عنوان NumPy برای وب سایت مورد استفاده قرار بگیره. استفاده از API‌های این ابزار خیلی آسون و راحته و این کتابخانه می‌تونه برای بسیاری از برنامه‌های مفید و کاربردی مورد استفاده قرار بگیره و مرتبا به روز رسانی میشه.


Tensorflow Deep Playground

Deep playground یک تجسم تعاملی از شبکه‌های عصبی هست که با استفاده از d3.js در TypeScript نوشته شده. گرچه این پروژه اساسا شامل یک playground بسیار پایه ای برای Tensorflow به حساب میاد، اما می‌تونید اون رو برای ابزارهای مختلف به کار ببرید و یا از اون به عنوان یک ویژگی بسیار چشمگیر آموزشی برای اهداف مختلف استفاده کنید.


Compromise

کتابخانه معروف Compromise به شما اجازه میده که به سادگی شبکه عصبی رو در Javascript مورد استفاده قرار بدین. استفاده از اون خیلی راحته و در نهایت به یک فایل خروجی تبدیل میشه. برای اپلیکیشنهای که به NLP ساده نیاز دارند میتونین به سادگی از این ابزار استفاده کنید.


Neuro.js

کتابخانه Neuro بسیار زیبا و جذاب یک کتابخانه یادگیری عمیق یا deep learning و تقویت یادگیری یا reinforcement learning در JavaScript هست.


mljs

mljs مجموعه ای از پروژه‌های Github هست که ابزارهای Javascript در زمینه Machine learning رو در اختیارتون قرار میدن که توسط شرکت mljs به وجود اومده است.


Mind

یک کتابخانه انعطاف پذیر شبکه عصبی برای Node.js و مرورگرها محسوب میشه که یاد میگیره که با استفاده از اجرای ماتریس برای پردازش داده‌های آموزشی و فعال کردن توپولوژی قابل تنظیم شبکه یک سری چیزها رو پیش بینی کنه. شما همچنین می‌تونید ” Mind”  رو که قبلا آموزش داده شده رو در برنامه‌های خودتون استفاده کنید.

امیدوارم از این موارد خوشتون اومده باشه. ابزارهای بیشمار دیگه ای در این زمینه وجود دارن که موارد بالا معروفترین اونا هستند.

Source

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
۲ دیدگاه
Alireza Z ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۶
سلام کدوم یک از این کتاب ها برای ساخت یک سیستم خبره کوچیک بدرد بخوره و می شه از اون استفاده کرد؟
محمد اسفندیاری ۱۸ مهر ۱۳۹۷، ۰۷:۰۵
دوست عزیز اینا کتاب نیستند، کتابخانه یا ابزار هستند